Setkání se spolupracujícími advokáty v Rudolfinu

V květnu 2017 jsme pozvali naše spolupracující advokáty a další spřízněné duše Fair Artu na privátní komentovanou prohlídku výstavy LOGIK výtvarníka Eberharda Havekosta v Galerii Rudolfinum. Po uzavření galerie pro veřejnost nás výstavou a i dalšími prostory Galerie Rudolfinum, především novým Artparkem, provedl sám kurátor, Petr Nedoma.

Děkujeme kurátorovi, Petru Nedomovi, Eberhardu Havekostovi i všem zúčastněným za skvělý zážitek a vydařený večer!

 
více >>

Nová publikace Právo a umělecký svět

V rámci projektu financovaném Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky jsme ve spolupráci s UMPRUM a AVU vytvořili příručku Právo a umělecký svět - Základní pojmy a otázky práva duševního vlastnictví pro studenty uměleckých škol.

O ní a vůbec o nás a projektech Fair Art se můžete dočíst v prvním letošním čísle artBanking Bulletin č. 01/2017.

 
více >>

Student associate: internship ve Fair Art

Fair Art je nevládní a nezisková organizace zajišťující právní pomoc umělcům a uměleckým organizacím, vzdělávání a další služby v oblasti práva umění. Právní poradna funguje od roku 2013, od května 2014 pak její činnost spočívá se strukturované spolupráci se sítí advokátů, kteří přebírají předzpracované případy v rámci svých PRO BONO aktivit.

 
více >>

Rozhovor pro ART+

Ředitel Fair Artu, Michal Adamovský, poskytl rozhovor pro internetový magazín ART+. O vzniku organizace, stávajících i budoucích projektech si můžete přečíst zde.

 
více >>